Az információ mestere

Vak Bottyán János Általános Iskola

Siófok, Fő tér 4.
Tel: 84/311-309.

A város legrégebbi iskolájában, melyet 1995-ben újítottak fel, 1958. óta folyik az oktatás. Az 570 diák munkáját az ötven fős tantestület irányítja. Közülük kiemelkedően jó munkájukért 18-an kerültek "F" kategóriába, 24-en kaptak állami, miniszteri kitüntetéseket, dícséreteket az évek során. A testület minden újra nyitott, támogatja azokat a kezdeményezéseket, amelyek a tartalmi munka színvonalának emelését a gyermekközpontú iskola humán értékeit hangsúlyozzák. A 10-14 éves korú gyermekek rendszeresen mérik a savasesőt, város levegőjének szennyezettségét, a Balaton és a Cinege patak vízminőségét. Törekiben turistajeleket festenek, de feladatuknak tekintik az élőhelyek védelmét is. Az énekkar az iskola fennállása óta működik, egy éve már egyesületi formában, ugyanúgy, mint a Diótörő Balett Egyesület. Figyelemre méltó munkát végeznek a Kézműves Szakkör tagjai is. Kiemelt szerepe van a matematika-angol-számítástechnika tagozatos osztálynak, mely 1994. óta működik. A tanulók rendszeres sportfoglalkozásokon és mindennapos testnevelésben is részt vehetnek. Negyedik osztálytól angol és német nyelv közül választhatnak a gyermekek.

Alapítványunk

Tartalmasabb Szabadidőért  és Tehetséggondozásért Alapítvány

Adószám:19195544-1-14

A Tartalmasabb Szabadidőért  és Tehetséggondozásért Alapítvány  1991 Október 15. –én 153. számon lett bejegyezve a Somogy megyei Bíróságon, majd 1998 január 01.-vel közhasznú szervezetként lett nyilvántartásba véve.

Székhelye: 8600 Siófok Március 15 park 2.

A szervezet alapítói: Siófoki Vak Bottyán János általános Iskola 42 dolgozója

A szervezet elnöke: Cser Lajosné

A közhasznú szervezet tevékenysége és célja:

• Az iskolatartalmi, pedagógiai munkájának segítése
  • Hasznos szabadidő eltöltése, tanórán kívüli (kulturális, művészeti, manuális, sport, nevelés a tehetséggondozás területén
  • Anyagi háttér biztosítása a jelentős anyagigényű manuális, számítógépes, technikai tevékenységeknél
  • Szakkörök pályázatainak városi szintű kiterjesztésének segítése

Sport, természetjárás hatékonyságának növelése

A szervezet biztosítja, hogy a fenti szolgáltatásokból bárki részesülhet, abból senkit ki nem zár

Az egyesület céljának megvalósítása érdekében együttműködik mindazon jogi és magánszemélyekkel, amelyek segítik az egyesület eredményes működését és a kitűzött céljainak megvalósítását.

A szervezet pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

• Programajánló
    2010-05-15 04:06:30